Vysokoškolské štúdium v Holandsku

Aké je štúdium na univerzite v Holandsku?

Systém vzdelávania v Holandsku je orientovaný na rozvíjanie špecifických schopností a zručností, ktoré žiak či študent vykazuje už počas stredoškolského štúdia, a na prípravu na budúce povolanie. Tento, na prax orientovaný systém vzdelávania pokračuje ďalej aj počas vysokoškolského štúdia.

Ako na Slovensku, tak aj v Holandsku je možné študovať bakalársky, magisterský a doktorandský stupeň štúdia. Hodnotenie štúdia sa uskutočňuje podľa jednotného kreditného systému ECTS a študent je povinný získať najmenej 30 kreditov za semester. Akademický rok trvá 42 týždňov a rovnako ako u nás sa skladá z 2 semestrov. Známkovanie je od 1 do 10, kde 1 znamená veľmi zlé ohodnotenie a 10 znamená vynikajúce ohodnotenie. Na úspešné absolvovanie predmetu je potrebné dostať aspoň známku 6.

Studenti vysoké školy v Holandsku

Pokiaľ stále váháš, prehliadni si profily jednotlivých škôl , kde nájdeš menný zoznam všetkých ponúkaných odborov na danej škole.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.