Magister v Holandsku

V Holandsku existujú 3 typy inštitúcií, ktoré sprostredkuvávajú vyššie vzdelania:

Výskumné univerzity

Univerzity aplikovaných vied

Institúcie medzinárodného vzdelávania

Zahŕňajú univerzity orientované najmä na výskumné programy, nezávislú prax a na výskum orientovanú prácu v akademickom a profesijnom prostredí. Zastrešujú aj inštitúty pre medzinárodné vzdelávanie (Institutes for international education) a tzv. otvorené univerzity (Open Universities).

Univerzita aplikovaných vied ponúka výučbu orientovanú na prax s cieľom pripraviť absolventov na konkrétne povolanie. Profesijné programy sa zameriavajú na praktické využitie umenia a vedy.

Väčšina týchto inštitútov je súčasťou výskumných univerzít a ponúkajú pokročilé školenia a kurzy v rámci rôznych odborov. Medzinárodné programy inštitútov sú určené predovšetkým pre zahraničných študentov. Existuje 6 IE inštitútov, ktoré ponúkajú vzdelávanie v malých medzinárodných skupinách. K tomu napomáhajú učitelia so bohatými skúsenosťami s prácou v rozvojových krajinách.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.