Náklady na štúdium v Holandsku

Priemerné mesačné náklady na život študenta v Holandsku sa pohybujú okolo 600 až 1 100 EUR. Priemerná holandská domácnosť utratí zo svojho rozpočtu 33 % za stravu, 33 % za bývanie, 20 % za dopravu a telekomunikáce a 14 % za oblečenie a voľnočasové aktivity.

Študentom sú v Holandsku poskytované zľavy na základe preukázania sa študentskou kartou, či už tou priamo z Tvojej univerzity v Holandsku alebo medzinárodnou ISIC. Týka sa to predovšetkým zliav do múzeí, kín, barov, reštaurácií alebo pri nákupoch. Väčšina škôl ponúka svojim študentom ich vlastné kultúrne a iné akcie, ktorých ceny sú "študentské". Ako pracujúci študent môžeš ušetriť na doprave, daniach a poistení.

 Životné náklady v Holandsku sú rozdielne v závislosti od 2 najdôležitejších faktorov, a to:

  • Životný štandard na aký si zvyknutý: Osobné potreby sú individuálne, preto sa náklady na život môžu medzi jednotlivými študentmi líšiť.
  • Mesto v ktorom žiješ: Ceny potravín, služieb alebo nájmu sa tiež líšia podľa toho, v ktorom meste bývaš. Väčšie mestá ako Amsterdam alebo Hague sú drahšie oproti menším mestám.

Mesačné náklady

Strava (250 Eur)

 

Ubytovanie (300 - 600 Eur )

 

Doprava (50 Eur)

 

Telefón/Internet (30 Eur)

Poistenie/zdravotná starostlivosť (30 Eur)

 

Oblečenie, kultúra, voľný čas (90 Eur)

 
Celkom750 - 1050 Eur
 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.