Práca v Holandsku

Ako medzinárodný študent môžeš v Holandsku počas štúdia aj pracovať. Podobne ako v Dánsku, študenti vyhľadávajú rôzne typy brigád či part-time jobov, ktoré sú časovo flexibilné a kombinovateľné so školou. Chce to však čas, rozvahu a sebazaprenie. Priprav sa na to, že nejaký čas potrvá, kým si prácu nájdeš, preto je dobré počítať s finančnou rezervou na prvých 6 mesiacov po nástupe na univerzitu.

Pokiaľ si študentom, pracovať v Holandsku sa rozhodne oplatí! Získaš totiž niekoľko výhod:

 

  • úľavu na daniach
  • zľavu na zdravotnom poistení
  • vlaky zadarma

Práce v Holandsku při studiu

Najčastejšie študentské práce:

 

  • Umývanie riadu, čašník/čašníčka – Práca, ktorá je medzi študentmi (hlavne počas letnej sezóny) stále viac populárna. Jej výhodou je hlavne časová flexibilita a zmeny cez víkend, kedy majú študenti viac času.
  • Call centrum – Ak máš šťastie (a si trochu cieľavedomý), môžeš sa tiež nechať zamestnať ako operátor na rôznych podporných infolinkách, ktoré fungujú ako International Support pre celú Európu. Preto je najlepšie urobiť si zoznam lokálnych či medzinárodných firiem a poslať čo najviac životopisov.
  • Upratovanie – Práca, ktorá je potrebná snáď všade vo svete. V prípade, že máš záujem, existuje množstvo spôsobov, ako osloviť cieľového zamestnávateľa. Stačí si na internete vyhľadať dostupné upratovacie firmy a rozposlať im životopisy. Môžeš tiež obehať dostupné business centrá a kancelárske priestory a nechať tam svoje životopisy. Alebo si jednoducho vyhotov jednoduchý letáčik v angličtine a holandčine a roznes ich do schránok. Niekto sa Ti určite ozve.
  • Roznos novín – Táto práca sa dá zohnať hlavne vo väčších mestách a na študentské pomery je celkom slušne platená.
  • Práca pre školu – Tento druh práce vyžaduje hlavne trpezlivosť a hlavne tvoju snahu. Škola často zamestnáva študentov na rôzne marketingové akcie ako Open Days a pod. Musíš sa však ukázať nielen v škole, ale aj mimo nej a zároveň mať dobré študijné výsledky.
  • Butiky, obchody s oblečením – V Holandsku ľudia veľmi radi nakupujú, čo si samozrejme vyžaduje viac pracovných síl. Bez holandčiny však prácu pri pokladni či v predajni budeš hľadať márne. Možnosťou môže byť práca na nočných zmenách v skladoch, kedy musia obchody urobiť niekoľko úloh počas jednej noci (NÁŠ TIP – obchod Primark).
  • Práca v bare – Mnoho klubov, barov či diskoték ponúka prácu práve cez víkendy. Dievčatá často robia hostesky a chlapci sa starajú o prázdne poháre a umývajú riad.

NÁŠ TIP: Pred odchodom do Holandska si priprav životopisy v angličtine a holandčine a v rámci možností si ich vytlač čo najviac. Aj keď nehovoríš holandsky, zamestnávateľ aspoň uvidí Tvoju snahu.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.