HAN University of Applied Sciences

HAN University of Applied Sciences

HAN University of Applied Sciences zastrešuje 14 fakúlt s kampusmi v 2 blízko pri sebe sídliacich mestách Arnhem a Nijmegen. S 35000 študentmi, z toho 3000 medzinárodnými, sa radí k najväčším školám svojho druhu v Holandsku.  

Cieľom HAN je vzdelať a pripraviť študentov na ich profesionálnu kariéru poskytnutím inovácií v dynamickej a stále sa meniacej spoločnosti. Študenti vychádzajú zo školy sebavedomí, vybavení reálnymi schopnosťami a zároveň sa pozerajú za hranice súčasných možností a snažia sa inovovať svoju vybranú pracovnú oblasť. HAN úspešne prepája vzdelanie a výskum, študentov a reálnu prax.  


Kampusy HAN poskytujú študetnom všetko, čo potrebujú k svojmu osobnostnému rastu. Samozrejmosťou je moderné vybavenie vrátane knižníc, high-tech laboratórií, špičkových prednáškových miestností, ale aj jedální, kaviarní, pubov a športovísk pre relax študentov. 

Keďže patrí HAN medzi univerzity aplikovaných vied, dominuje tu úzke prepojenie teórie a praxe a študenti pracujú na množstve reálnych projektov. Pracuje sa v malých triedach od 20-30 študentov a panuje tam neformálna atmosféra, kde ťa tvoj učiteľ bude určite poznať prvým menom. Študenti majú tiež k dispozícii širokú škálu podpory, vrátane konzultácii so študijnými couchami ohľadom ich akademických či profesionálnych cieľov.  

V oboch mestách majú študenti k dispozícii množstvo mimoškolských aktivít a športov. V Arnheme je možnosť využívať tzv. Student Sport Card, kde je k dispozícii až 15 druhov športov v 40 areáloch v celom meste. V Nijmegene je k dispozícii HAN SENECA centrum pre  šport a zdravie a HAN študenti majú zľavnený prístup aj do najlepšieho študentského športového komplexu v celom Holandsku - Radboud Sports Centre zastrešeného Radboud University. Tento komplex poskytuje až 80 rôznych športov. 

Medzinárodná komunita študentov na HAN je veľmi aktívna a neprejde jeden týždeň bez toho, aby neorganizovali nejaký event, či už v priestoroch školy, alebo v jednom z mnohých pubov, či klubov v meste. Nudiť sa na HAN určite nebudeš!

Zaujímalo by Ťa štúdium na tejto škole?

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.